Decathlon Hradecké sportovní hry 2018 úspěšně za námi!

10.6. 20181757x

V sobotu 2. června se uskutečnil premiérový ročník Decathlon Hradeckých sportovních her. Turnaje ve čtyřech sportovních disciplínách, bohatý doprovodný program s exhibicemi, velký dětský den a nádherné počasí zcela zaplnilo Smetanovo nábřeží a park náměstí 5. května v centru Hradce Králové, kde se celá akce konala.

Do Hradce Králové se sjeli sportovci, aby se mezi sebou utkali ve čtyřech sportovních turnajích. Organizátoři zvolili sporty hrané ve své pouliční variantě, které jsou atraktivní jak pro samotné hráče, tak i pro příchozí diváky. Celkem se turnajů ve streetballu, pouličním fotbalu, pétanque a stolním fotbálku zúčastnilo 230 sportovců různého věku, mužů i žen.

Největší obsazení měl FESTING Streetball Cup, kam se přihlásilo 18 týmů mužů a 10 týmů žen, čímž byla naplněná maximální možná kapacita. Tato pouliční forma basketbalu se hrála na asfaltovém povrchu v ulici Smetanovo nábřeží, na užších hřištích, prostě na netradičním místě. V ženské kategorii obsadily třetí místo holky z Pardubic hrající pod názvem San Piego. Vítězství zůstalo doma v Hradci, když si to mezi sebou rozdaly týmy Myšátkovi a Rododendrony, které nakonec těsně zvítězily 11:9! V kategorii mužů se ze 3. příčky radoval Crossover, druhý po boji skončil tým Sprintuj a vítězem se stali dravci z týmu Amigos po výsledku 10:8! Amigos ovládli i individuální soutěže, když se Vojtěch Nalevanko stal nejlepším trojkařem a Lukáš Brožek nejlepší smečařem.

Autocentrum BARTH Street Football Cup také nabídl parádní podívanou. Pouliční fotbal se hrál v mobilní aréně s hrací plochou 15 x 10m na umělém trávníku. Hrálo se tři na tři bez bránkáře s odrazy o mantinel. Zápasy měly spád, pořád se něco dělo, padalo hodně branek, proto se muselo hrát až do konce. Z 10 přihlášených nakonec dorazilo 8 týmů. Celkovým vítězem se stali borci z České Třebové hrající pod názvem Třebováci, když ve finále v poměru 8:3 porazili tým Young Boys z Hradce Králové. Třetí příčku obsadil tým Pobřeží kocoviny. V doprovodné soutěži ve střelbě na přesnost zvítězil František Dlouhý.

ROSENGART Foosball Cupu se na hradecké náplavce zúčastnilo celkem 12 týmů, které si to za dozoru mistra světa ve stolním fotbálku Ladislava Křepely rozdali u břehu Labe. Ceny pro vítězné týmy si nakonec rozebrali hráči, kteří se fotbálku dlouhodobě věnují. Na třetí příčce skončil tým Porce šlehačky, druhý skončil tým Staré páky a vítězem se stal tým Rosengartu!

BÜHLER MOTOR Pétanque Cup byl posledním turnajem, ve kterém se letos měřily síly. 8 smíšených týmů se na 4 travnatých hřištích utkaly přímo v parku náměstí 5. května. Pohoda, ale i odhodlání ze všech účastníků jen čišela. První příčku nakonec zaslouženě obsadili zástupci hlavního partnera turnaje Bühler team, když ve finále zdolal chrudimský tým Jezevci. Třetí místo získal tým PK Sezemice.

Kromě toho si všichni zúčastnění a příchozí diváci mohli vyzkoušet spoustu aktivit našich partnerů. Adventure zóna s bumper ballem či larp game, trénink amerického fotbalu, slackline, Decathlon dráha pro kola a koloběžky, paddleboardy a loďky na Labi, nebo adrenalinová stěna Ninja warrior od Fly Zone Parku přímo na Tyršově mostě a mnoho dalšího.  Velký aplaus zazněl během exhibičního vystoupení Footbagshow.cz a basketbalistů na vozíku z WBS Wheelchair basketball Studánka Pardubice.

Tyto aktivity zapadaly do programu sportovního dětského dne, během něhož bylo pro děti připraveno 10 různých stanovišť, za jejichž splnění děti dostaly odměnu. Zájem byl enormní po celý den. Pořadatelé napočítali celkem 405 dětí, které se do dětského dne zaregistrovaly, vyzvedly si hrací kartu a prošly připravená stanoviště.

Díky počasí a velkému zájmu veřejnosti se premiérový ročník Decathlon Hradeckých sportovních her nad míru vydařil po všech stránkách. Děkujeme všem hráčům za fair play a hladké průběhy turnajů, všem rodičům, které si se svými dětmi přišli zasportovat, divákům za přízeň a hlavně partnerům akce, bez jejichž výrazné podpory bychom akci tohoto rozsahu nemohli zoorganizovat. Věříme, že se vám letošní ročník líbil a v příštím roce se zase uvidíme!

Sledujte náš web a naše informační kanály na instagramu a facebooku. Už teď se na vás opět na začátku června těšíme!